ALUCOBOND - fasádní obklady

Nabízíme Vám skoro desetiletou zkušenost se zpracováním a montáží různých druhů obkladů z materiálu Alucobond na stavbách nejen po celé České republice, ale i v zahraničí.

Produkt ALUCOBOND je sendvičová deska, která se skládá ze dvou hliníkových krycích plechů a plastového, nebo minerálního jádra. Nejčastěji používaná je alucobondová deska o tloušťce 4 mm. Tento materiál lze řezat, frézovat, ohýbat i skružovat. Díky těmto vlastnostem lze na přání architekta vytvořit různé druhy rovinných, ohýbaných nebo skružovaných prvků.


Kazetové provedení SZ 20 s negativní spárou - skryté uchycení

Nejrozšířenější způsob zpracování Alucobondu. Kazeta z Alucobondu je zavěšena na nosné hliníkové subkonstrukci bez viditelného uchycení. Předsazení kazet před tepelnou izolaci umožňuje cirkulaci vzduchu a tím zabraňuje vzniku kondenzace. Standardní spára mezi kazetami je 20 mm.


Nýtované provedení - viditelné uchycení


Alucobondové desky jsou nýtovány k nosné subkonstrukci nýty, které jsou opatřeny plastovými čepičkami v barvě totožné s barvou desky. Předsazení obkladových desek před tepelnou izolaci umožňuje cirkulaci vzduchu a tím zabraňuje vzniku kondenzace. Viditelná spára mezi jednotlivými deskami je minimální je standardně 6mm.


Příklady použití:

  • Carrefour Brno - Vídeňská
  • Grundfos Olomouc
  • Teplárny Olomouc
  • Podrobnější informace o materiálu Alucobond